Edyta Jaracz (Ur.1967), Droga, 2019

cena wywoławcza
~694 EUR
aktualna cena

licytuj

PLN
.00

Twoja oferta: brak
~694 - 1 388 EUR

olej, płótno / 100 x 700 cm
tytuł, sygnatura i data na rewersie:
‘DROGA E. Jaracz 2019r.’
numer inwentarzowy: UK/ej/4/2/2020/c

POCHODZENIE:
twórca

Edyta Jaracz, ur. 1967 w Głubczycach. Studia 1989-1994 w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1994 w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Lucjana Ząbkowskiego. Specjalizacja ilustracja książkowa. Artystka uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych. W 1995r. II miejsce i srebrny medal na Ogólnopolskim Biennale Malarstwa Bielska Jesień. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych, w Polsce, Niemczech i Szwajcarii.

‘Pani Edyta Mirga-Jaracz jest malarką o niewątpliwym talencie. Ma oryginalny, własny stosunek do świata, wyrażany w formie lirycznej, swoistej baśni. Jest to jakby opowieść o lepszym świecie, gdzie króluje sen, radość, pragnienie braterstwa ludzi dorosłych z dziećmi i fauną jako „braćmi mniejszymi”. Malarstwo artystki daje niekiedy wspomnienie sztuki Chagalla, ale zapatrzonego w dawny urok świata antyku grecko-śródziemnomorskiego.’
Józef Lucjan Ząbkowski, prof. ASP w Krakowie, Wydział Malarstwa

‘Dobre myśli to te, które stają się Drogą prowadzącą do światła.’ - Edyta Jaracz

Brak