Edyta Jaracz (Ur.1967), Pochód, 1994

cena wywoławcza
~1 388 EUR
aktualna cena

licytuj

PLN
.00

Twoja oferta: brak
~1 388 - 2 777 EUR

olej, płótno / 90 x 180 cm
naklejka z wystawy Bielska Jesień ’95 na rewersie:
z sygnaturą, tytułem, datą i techniką wykonania
numer inwentarzowy: UK/ej/5/2/2020/a

POCHODZENIE:
twórca

WYSTAWY:
XXXII Ogólnopolska Wystawa Malarstwa Bielska Jesień

NAGRODY
Jury konkursu uhonorowało twórcę obrazu srebrnym medalem

LITERATURA:
Katalog wystawy Bielska Jesień ’95 XXXII Ogólnopolska Wystawa Malarstwa
Bielsko-Biała 1995, ISBN 83-904794-0-0

Edyta Jaracz, ur. 1967 w Głubczycach. Studia 1989-1994 w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1994 w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Lucjana Ząbkowskiego. Specjalizacja ilustracja książkowa. Artystka uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych. W 1995r. II miejsce i srebrny medal na Ogólnopolskim Biennale Malarstwa Bielska Jesień. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych, w Polsce, Niemczech i Szwajcarii.

‘Pani Edyta Mirga-Jaracz jest malarką o niewątpliwym talencie. Ma oryginalny, własny stosunek do świata, wyrażany w formie lirycznej, swoistej baśni. Jest to jakby opowieść o lepszym świecie, gdzie króluje sen, radość, pragnienie braterstwa ludzi dorosłych z dziećmi i fauną jako „braćmi mniejszymi”. Malarstwo artystki daje niekiedy wspomnienie sztuki Chagalla, ale zapatrzonego w dawny urok świata antyku grecko-śródziemnomorskiego.’
Józef Lucjan Ząbkowski, prof. ASP w Krakowie, Wydział Malarstwa

‘Dobre myśli to te, które stają się Drogą prowadzącą do światła.’ - Edyta Jaracz

Brak