Tigran Vardikyan (Ur.1962), Była sobie raz królewna, 2015

cena wywoławcza
~1 018 EUR
aktualna cena

licytuj

PLN
.00

Twoja oferta: brak
~1 018 - 1 851 EUR

olej. płótno / 70 x 60 cm
sygnatura l.d.: ‘Tigran V.’
sygnatura, tytuł, rozmiar na rewersie:
‘Tigran Vardikyan Była sobie raz królewna 70 x 60’
numer inwentarzowy: UK/tv/25/1/2020/a

POCHODZENIE:
twórca

Tigran Vardikyan, ur. 1962 roku w Erewaniu, Armenia. Malarz, grafik, ilustrator. Ukończył liceum plastyczne i studia na Wydziale Wychowania Artystycznego Akademii Pedagogicznej w Erewanie. Od 1991 roku mieszka w Polsce, obecnie w Bielsku-Białej. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem satyrycznym, ilustracją książkową i prasową. W orbicie zainteresowań artysty znajduje się także projektowanie gier komputerowych i zabawek. Współpracował z bielskimi wytwórniami filmów animowanych przy realizacji dekoracji i animacji postaci rysunkowych. Przez ponad 15 lat związany był z redakcją Dziennika Zachodniego, gdzie zasłynął jako świetny karykaturzysta i autor rysunków satyrycznych. Obecnie poświęcił się głównie malarstwu olejnemu, tworząc dzieła o tematyce fantastycznej, surrealistycznej, nawiązując w technice do dawnych mistrzów, spośród których jako wzorce wymienia Leonarda da Vinci, Velazqueza oraz Rembrandta. Miał ponad 30 wystaw portretów satyrycznych i malarstwa, m.in. w Krakowie, Poznaniu, Katowicach i Gdańsku, a także w kilku krajach europejskich. Jego prace znajdują się w m.in. w zbiorach Watykańskich oraz w kolekcji byłego prezydenta RP.

‘Maluję moje wizje, moje wyobrażenia.’ - Tigran Vardikyan

Brak