148

Wojciech Jaracz (Ur.1970), Sen w zimnej kawie, 2009

olej, płyta / 54 x 85 cm
sygnatura i data na rewersie:
‘Wojciech Jaracz 2009’
numer inwentarzowy: UK/wj/9/2/2020/a

POCHODZENIE:
twórca

Wojciech Jaracz, ur. 1970 w Krakowie, artysta malarz. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni malarstwa sztalugowego prof. Lucjana Ząbkowskiego w roku 1994. Tworzy malarstwo wyłącznie na indywidualne zamówienia i dla osiągnięcia własnych celów artystycznych. Jego prace są w posiadaniu prywatnych kolekcjonerów.

‘Malarstwo jest dziedziną sztuki wyrażającą harmonię otaczającego świata dzięki osobie twórcy, poprzez kolor, rytm kształtu, rytm linii, walor rysunku. Powstaje w ten sposób, wyższa kontemplacja rzeczywistości, doświadczana przez odbiorcę dzieła, wyższa o komunikację transcendentną z jego twórcą. Dzieło sztuki, bez osób nie istnieje. Wszelkiego rodzaju porównania wypowiedzi artystycznych na wystawach, w moim przekonaniu, wpływają na zubożenie wymiaru dzieł i sprowadza je do przedmiotu posiadania - pewnej tylko użyteczności estetycznej i do materializmu wizualnego. Twórczość artystyczna to wyraz "historii osób, a nie przedmiotów". Tylko w indywidualnym spotkaniu z osobą, wyrażającą się poprzez dzieło sztuki, jest mowa o artystycznej, ponadczasowej komunikacji. Tworzenie dla samego wykonywania przedmiotów, jest dla mnie kiczem i jest mi obce. Poszukuję odbiorcy i spotkania z człowiekiem.

Obraz „Sen w zimnej kawie” przedstawia ulotną chwilę człowieka, który JEST na sposób kobiecy zaśnięty, jak zapomniana poranna kawa.’ - Wojciech Jaracz
Aukcja sztuki
05 kwietnia 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
694 EUR
Wyświetleń: 83 | Ulubione: 0

Damma

Aukcja sztuki
05 kwietnia 2020 CEST/Warsaw

Damma
Debiut Ambasador Marki Młodych Artystów Sp. z o.o.
?
43-300 Bielsko-Biała
+48 504818699