152

Eugeniusz Gerlach (Ur.1941), Akt z lustrem, 2018

Dodatkowe opłaty: +5% / 3% Droit de suite
olej, płótno / 70 x 60 cm
90 x 80 cm, wymiary z ramą
sygnatura l.d.: ‘EGerlach’
p.d. ‘2018’
sygnatura, tytuł, data, technika wykonania, rozmiary na
rewersie:
‘Autor: Eugeniusz Gerlach „Akt z lusterkiem” – 2018
olej / płótno – 70 x 60 cm podpis twórcy”
numer inwentarzowy: UK/as/3/2/2020/d

POCHODZENIE:
twórca
Solka Art, Bielsko-Biała

Eugeniusz Gerlach, urodził się w 1941 roku w Bieniawie. Uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1960-1966 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Malarstwa i Grafiki w pracowni prof. Wacława Taranczewskiego i prof. Mieczysława Wejmana. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1966 roku. Promotorami jego pracy dyplomowej byli m.in. Wacław Taranczewski, Czesław Rzepiński, Jonasz Stern i Hanna Rudzka-Cybisowa. Mieszka i pracuje w Krakowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W swoim dorobku ma ponad 70 wystaw indywidualnych i udział w ok. 80 wystawach zbiorowych, na których zdobywał nagrody i wyróżnienia. Obrazy autorstwa Eugeniusza Gerlacha znajdują się w wielu muzeach i instytucjach, a także w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą m.in. w Kanadzie, USA, Francji, Niemczech, Szwecji, Austrii, RPA i Japonii.
Aukcja sztuki
05 kwietnia 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
926 EUR
Wyświetleń: 233 | Ulubione: 2

Damma

Aukcja sztuki
05 kwietnia 2020 CEST/Warsaw

Damma
Debiut Ambasador Marki Młodych Artystów Sp. z o.o.
?
43-300 Bielsko-Biała
+48 504818699