159

Józef Krzempek (1936-1998), W porcie, 1996

Dodatkowe opłaty: +5% / 3% Droit de suite
olej, płótno / 80 x 60 cm
90 x 68 cm, wymiary z ramą
sygnatura p.d.: ‘J. Krzempek’96’
tytuł, technika wykonania i rozmiary na rewersie:
‘W PORCIE OLEJ 80x60’
numer inwentarzowy: UK/as/5/2/2020/e

POCHODZENIE:
twórca
kolekcja prywatna, Bielsko-Biała

Józef Krzempek, urodzony w 1936 roku w Zarzeczu, zmarł w 1998 roku w Jaworzu Dolnym. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej (1954). Uzyskał uprawnienia artysty plastyka w dziedzinie malarstwa przyznane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki w 1985 roku. Uczestniczył w wystawach, plenerach i konkursach. Był malarzem z powołania i poświęcał malarstwu niemal każdą chwilę. W młodości marynarz, potrafił jak mało kto oddać charakter morskich fal, zgrupowanych w porcie żaglówek, rozpływających się na powierzchni wody promieni słońca. Był świetnym kolorystą, malował szeroką plamą, niezwykle ekspresyjnie. Zdobywca wielu nagród, tytułów i wyróżnień.
Aukcja sztuki
05 kwietnia 2020 CEST/Warsaw
Cena wywoławcza
694 EUR
905 EUR
Cena końcowa bez opłaty aukcyjnej
787 EUR
130%
Wyświetleń: 133 | Ulubione: 2

Damma

Aukcja sztuki
05 kwietnia 2020 CEST/Warsaw

Damma
Debiut Ambasador Marki Młodych Artystów Sp. z o.o.
?
43-300 Bielsko-Biała
+48 504818699