Advanced search Advanced search
784

Jan Marcin Szancer (1902-1973), Bez tytułu

add Your note
Estimations: 336 - 561 EUR
akwarela / 28 x 38 cm
34,5 x 44 cm, wymiary z ramą
sygnatura p.d.: ‘jms’
numer inwentarzowy: UK/mn/25/11/2020/1
POCHODZENIE:
kolekcja prywatna
Jan Marcin Szancer, grafik, rysownik, scenograf, kostiumograf, znany głównie jako ilustrator książek dla dzieci, stały współpracownik Jana Brzechwy. Profesor warszawskiej ASP. Urodził się 12 listopada 1902 roku w Krakowie, zmarł 21 marca 1973 roku w Warszawie. Jego rysunki przeszły do kanonu literatury dziecięcej. Jeden z najwybitniejszych polskich rysowników XX wieku, nazywany „królem ilustratorów” czy „malarzem dziecięcych marzeń”, zasłynął jako ilustrator ok. 300 książek. Są wśród nich: „Akademia pana Kleksa”, „O Janku, co psom szył buty”, „Pinokio”, „Pan kotek był chory”, „O krasnoludkach i o sierotce Marysi”, „Brzechwa dzieciom”, „Lokomotywa”, „Rzepka”, „Ptasie radio”, „Dziadek do orzechów”, „Baśnie” Andersena, „Miś Paddington”, „Przygody Tomka Sawyera”. Dla dorosłych zilustrował „Bajki” i „Satyry” Ignacego Krasickiego, „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, Trylogię Henryka Sienkiewicza, książki Amicisa, Collodiego, Cervantesa, Haška, Edith Nesbit, Puszkina, Swifta, Twaina. W dorobku Szancera znalazły się ilustracje do ok. 300 tytułów książkowych, projekty ponad 500 pocztówek, 60 scenografii, 20 plakatów, a ponadto serie znaczków pocztowych, ekslibrisy i obrazy olejne.
Auction
Art auction
10 December 2020 CET/Warsaw
Start price
202 EUR
Estimations
336 - 561 EUR
Hammer price
1 005 EUR
Hammer price without Byuer's Premium
852 EUR
Overbid
498%
Views: 404 | Favourites: 1
Auction

Damma

Art auction
10 December 2020 CET/Warsaw
Lots bidding

All lots are listed to bid

Buyer's premium
OneBid does not charge additional fees for the bidding.
Bid increments

Terms and Conditions
About the Auction
About the Seller
Damma
Contact
Debiut Ambasador Marki Młodych Artystów Sp. z o.o.
?
43-300 Bielsko-Biała
+48 504818699